Nasza Oferta - Podłogi drewniane

Drewno egzotyczne jest już szeroko znane i cenione na Polskim rynku. Gatunki takie jak Badi, Jatoba, Teak, Merbau czy Doussie to już parkieciarskie "klasyki". Właściwości oraz niepowtarzalna kolorystyka "egzotyków" pozwala nadać każdemu pomieszczeniu oryginalny charakter. Dzięki szerokiej gamie barw drewna możliwa jest wymarzona kompozycja stylistyczna pomieszczenia.
Tak duży wybór gatunków drewna z całego świata to raj dla osób pragnących w swoim domu uatrakcyjnić życiową przestrzeń, stworzyć miłą ciepłą atmosferę, wyróżnić się oryginalnością gustów.

Drewno egzotyczne to nie tylko walory estetyczne. Praktyczne właściwości wielu gatunków wręcz przewyższają powszechny w Polsce "Dąb" pod wieloma względami. Piękno i urok tych gatunków idzie więc w parze z wytrzymałością i funkcjonalnością.

Acajou (Khaya ivorensis)
Pochodzenie: Zachodnie Wybrzeże Afryki. Blado-różowe, ciemniejące do pozłacanego. Łatwe w obróbce, gładkie po wypolerowaniu.

Zastosowanie: szkutnictwo, stolarka precyzyjna, meblarstwo artystyczne, sklejki, forniry, podłogi, schody.
Aniegre (Aningeria robusta)
Pochodzenie: Zachodnie Wybrzeże Afryki. Kolor szaro-żółty do szaro-czerwonego.

Zastosowanie: meble, stolarka wewnętrzna, okleiny.
Avodire (Turreaeanthus africana)
Pochodzenie : Zachodnie Wybrzeże Afryki. Drewno w kolorze kremowym, ciemniejące do głębokich żółci, błyszczące, widoczne szerokie pasy.

Zastosowanie: meble artystyczne, podłogi.
Badi (Nauclea trillesii)
Pochodzenie : Zachodnie Wybrzeże Afryki. Drewno w kolorze miodu, złoto-pomarańczowe. Twarde, ale dość łatwe w obróbce, odporne na warunki atmosferyczne.

Zastosowanie: prace hydrograficzne, kolejnictwo, stolarka zewnętrzna, forniry, elementy toczone, meble artystyczne, podłogi.
Doussie / Lingue (Afzelia bipiondensis)
Pochodzenie : Zachodnie Wybrzeże Afryki. Miodowo-brązowe, wyraźny rysunek, nie płowieje. Odporne na kwasy, twarde, wytrzymałe, wodoodporne, nie podlega gniciu, idealne na podłogi.

Zastosowanie: szkutnictwo, prace hydrauliczne, kolejnictwo, zbiorniki na środki chemiczne, podłogi, schody, okna, drzwi, meble ogrodowe, stolarka wewnętrzna i zewnętrzna.
Ipe / Lapacho (Tabebuja spp.)
Pochodzenie: Ameryka Centralna, Ameryka Południowa Oliwkowo brązowe o pofalowanych włóknach, bardzo twarde.

Zastosowanie: podłogi, schody, budowle portowe, mosty, meble, uchwyty narzędzi, stolarka budowlana.
Iroko (Chlorophora excelsa)
Pochodzenie : Zachodnie Wybrzeże Afryki. Blado-miodowe do brązowego, nie płowieje, twarde, tłustawe w dotyku, odporne na wodę, grzyby i szkodniki; może zastąpić Teak z Jawy i Syjamu.

Zastosowanie: szkutnictwo, stolarka wewnętrzna i zewnętrzna, podłogi, balustrady, okna, drzwi, intarsje, wyroby artystyczne, lampy, części instrumentów muzycznych, meble do wnętrz i na zewnątrz pomieszczeń.
Jatoba (Hymnaea spp.)
Pochodzenie: Ameryka Środkowa i Południowa, rejon Karaibów. Od różowo - brązowego do czerwono - brązowego z pojawiającymi się ozdobnymi prążkami, proste włókna, w związku z naturalną twardością wymagane specjalne narzędzia do odróbki.
Merbau (Intsia bakeri Prain)
Pochodzenie: południowa, południowozachodnia i zachodnia Azja, Australia. Brązowe lub ciemnobrązowe, proste włókna, o naturalnej bardzo wysokiej odporności.
Padouk (Afzelia bipiondensis)
Pochodzenie : Kongo, Zair. Szlachetne drewno w kolorze czerwonym, łatwe w obróbce.

Zastosowanie: wyroby wysoce artystyczne, intarsje, forniry.
Sapeli (Entandrophragma cylindricum)
Pochodzenie: Zachodnie Wybrzeże Afryki. Kolor brązowo-czerwony, płomieniste pasy, drewno dekoracyjne, łatwe w obróbce.

Zastosowanie: meble artystyczne, wystrój wnętrz, okna, schody, forniry.
Teak (ETectona grandis)
Pochodzenie: Indonezja. Brązowy, z wyrażnymi, ciemnymi żyłami, bardzo dekoracyjny, odporny na wodę.

Zastosowanie: szkutnictwo, meble, balustrady, okna, wyroby artystyczne, lampy, drzwi, futryny.
Wenge (Milletia laurentii)
Pochodzenie: Afryka Centralna. Wysoka twardość i egzotyczny, ciemny kolor z charakterystycznym usłojeniem, czynią je odpowiednim materiałem do produkcji podłóg, wysokiej klasy mebli, a także drobnych przedmiotów codziennego użytku - uchwytów do sztućców.